IMG_5622-3

Aleksandra Dalecka, adwokat, of councel


Aleksandra Dalecka jest adwokatem (obecnie na liście adwokatów nie wykonujących zawodu). Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych, sprawach z zakresu hotelarstwa, obrocie nieruchomościami, transakcjach typu M&A, przygotowywaniu i negocjowaniu umów, prawie upadłościowym i naprawczym. Dodatkowo zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego.

W 2000 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2004 roku została wpisana na listę adwokatów. Ukończyła również kurs prawa angielskiego i europejskiego w Brytyjskim Centrum Studiów Prawa Angielskiego i Europejskiego. Warszawianka, absolwentka XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie z wykładowym językiem angielskim.

Wcześniej pracowała m.in. w kancelarii "Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak". Do kancelarii "Zdanowicz i Wspólnicy" dołączyła w 2003 roku. 

Autorka szeregu publikacji z zakresu prawa nieruchomości (kliknij tutaj) oraz współautorka komentarza „Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców” Wydawnictwa LexisNexis. Publikuje także jako ekspert Kancelarii na portalu Infor.pl (kliknij tutaj).

Ukończyła kurs Good Clinical Practice, przy Ashford and St. Peter's Hospitals, organizowany we współpracy z Royal Holloway University of London, zakończony egzaminem i uzyskanym certyfikatem.

Pracuje głównie dla międzynarodowych korporacji i cudzoziemskich klientów. Prowadzi Russian Desk, Dział Badań Klinicznych oraz Dział Hotelarski w Kancelarii. Obecnie szef działu prawnego w placówce typu research site w Biokinetica S.A.

Ostatnie projekty:

1) negocjowanie i przygotowanie pakietu umów inwestycyjnych i powiernictwa wraz z zabezpieczeniami;
2) opracowanie i negocjowanie nabycia nieruchomości na cele prowadzenia działalności hotelarskiej;
3) opracowanie projektu umowy franczyzowej dla ogólnopolskiej sieci kawiarni wraz z manualem i innymi dokumentami wykonawczymi;
4) opracowanie i negocjowanie szeregu międzynarodowych kontraktów na przeprowadzenia badań klinicznych na terytorium Polski;
5) negocjowanie i opracowanie dokumentacji prawnej mającej na celu polubowne rozwiązanie umowy najmu z najemcą lokalu komercyjnego;
6) przygotowanie umowy nabycia wierzytelności kredytowej z szeregiem zabezpieczeń w celach inwestycyjnych;
7) negocjowanie i przygotowanie umów na nabycie szeregu linii technologicznych z Austrii do Polski, a także z Holandii do Polski, celem ich dalszej odsprzedaży poza granice Unii Europejskiej;

8) przygotowanie i negocjowanie szeregu umów najmów komercyjnych

e-mail: adalecka@zdanowiczlegal.pl

telefon (+48 22) 525 84 44
język: angielski, rosyjski