Hotelarstwo i rekreacja

Szczególne miejsce wśród przedsiębiorców obsługiwanych przez Kancelarię zajmują podmioty z branży hotelarskiej. 

Świadczymy usługi prawne na rzecz spółek będących zarówno właścicielami hoteli oraz innych nieruchomości rekreacyjnych, typu spa, siłownie, jak też zajmujących się budową, eksploatacją, inwestowaniem i finansowaniem tego typu obiektów. Znamy branżę od tzw. podszewki, przygotowaliśmy między innymi pakiet dokumentów prawnych niezbędnych dla otwarcia i prowadzenia jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Warszawie, działających pod powszechnie znaną międzynarodową marką. Prowadzimy bieżącą obsługę prawną międzynarodowej sieci hoteli w Polsce. Uczestniczyliśmy jako Kancelaria w nabywaniu i zbywaniu nieruchomości tego typu. Negocjowaliśmy umowy z najemcami i innymi usługodawcami. Znamy regulacje prawa turystycznego, konsumenckiego oraz odnośnie ochrony danych osobowych, co jest niezbędne dla prowadzenia obiektów hotelarskich. Rozwiązywaliśmy w tej branży także spory z pracownikami, jak i klientami, mając na względzie dobre imię i renomę hotelu.

Dzięki bliskiej współpracy z pośrednikami reprezentującymi międzynarodowe franczyzy na terytorium Polski, możemy także sprawnie świadczyć usługi w negocjowaniu umów z właścicielami marek hotelowych w zakresie udzielania franczyzy, ale także umów o zarządzanie, umów licencyjnych itp.

Mamy doświadczenie prawne w zakresie wprowadzania nowych marek hotelarskich na polski rynek, finansowania ich wejścia i działalności na terytorium Polski. Znamy się także na refinansowaniu i wychodzeniu z inwestycji tego typu. Wielokrotnie przeprowadzaliśmy analizy due diligence tego typu przedsiębiorstw.

Wiemy, jak ważne jest posiadanie zaufanego i przeszkolonego personelu w tej branży. Przygotujemy dla Państwa wszystkie niezbędne procedury (w tym dostosujemy obowiązujące w sieci manuale do prawa polskiego) jak też możemy przeszkolić Państwa pracowników w wybranych zagadnieniach prawnych (kliknij tutaj).

Nasi prawnicy aktywnie śledzą rynek hotelarski i mające na nim miejsce trendy. Uczestniczymy w takich wydarzeniach jak Forum Hotelowe prowadzone przez Instytut Rynku Hotelarskiego.

Na Państwa żądanie możemy przedstawić stosowną listę referencyjną.

Kancelaria rekomendowana jest przez Hotel Professionals.


kontakt: office@zdanowiczlegal.pl